SAP Sistemlerinde Dijital Personel Dosyası Kullanımı

SAP Sistemlerinde dijital personel dosyası kullanımı konumuz. İş süreçlerinin tümü gibi, artık insan kaynakları yönetimi de dijitalleşmek zorunda. Ancak insan kaynaklarının dijitalleşmesi şirketlerin diğer departmanlarından farklıdır ve kendine has ihtiyaçlar barındırır. Öncelikle, söz konusu çalışanlar olduğu için hem verilerin saklanması ve işlenmesinde çok daha hassas olunmalı hem de dijital dönüşümün herkesin verimini ve memnuniyetini doğrudan etkileyeceği unutulmamalıdır.

Bu anlamda, SAP sistemleri kullanan şirketler için geliştirdiğimiz SAP® tabanlı EASY dijital personel dosyası her çalışan hakkında; iş sözleşmeleri, referans mektupları, personel ana verileri gibi bilgileri temin eder. İlgili tüm veri ve belgeleri bir araya getirir ve SAP®Human Capital Management® (HCM) ve SuccessFactors® ile tam bir uyum içinde çalışır.

EASY Dijital Personel Dosyası: Tam Entegrasyon ve Akıcılık

EASY Dijital Personel Dosyası, SAP® yetkilendirme yönetimine dayanan gelişmiş bir güvenlik konseptine sahiptir. Böylece hassas personel verilerinin yanlış ellere geçmesini engeller. Süreçler ve onay prosedürleri; akıllı telefon, tablet veya başka bir mobil cihaz aracılığıyla bile doğrudan dosya üstünden başlatılabilir. EASY’nin dijital personel dosyası zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

Hem çalışanlar hem de yöneticiler için self-servis (kendin yap) olanaklarını en etkin şekilde kullanıma imkan verir ve HR Renewal portalına ve SAP® Fiori® veya HTML5’e entegrasyon gibi yeni arayüz tasarımları ile tam anlamıyla kullanıcı dostu bir deneyim sunar.

SAP İnsan Kaynakları İçin Öne Çıkan Faydalar

• Doğrudan HCM® veya SuccessFactors® içindeki SAP® ana kayıtlarındaki tüm bilgi ve belgeleri birleştirir
• Bütünsellik ve tutarlılık için hızlı arama ve kontrol; tam metin arama
• SAP® rol konsepti içinde güvenli erişim yetkileri
• Takip, hatırlatma ve not alma özellikleri
• Verileri saklama ve belgelerin imhası için geçerli son tarihlere uyulmasını garanti eden, otomatik arkaplan süreçleri
• Dosyalara akıllı telefon veya tabletten erişim; SAP®Fiori® / HTML5 üstünde dosya ve Web tabanlı.

Bu özellikler sayesinde; ek donanım veya eğitim yatırımı gerektirmeden fark edilir ölçüde süreç verimliliği elde edersiniz. İç hizmet kaliteniz bir anda artarak, hem çalışanların memnuniyetini yukarı taşır hem de yeni yetenekleri şirketinize kazandırmak için eliniz güçlenir. Boşa çıkan kaynakları daha etkin ve değer yaratan stratejik çalışmalara ayırabilirsiniz. Üstelik, tüm bunlar olurken KVK uyumluluğu da soru işareti olmaktan çıkar.

Tüm SAP Çözümlerimizle ilgili bilgi almak için tıklayabilir veya doğrudan bize yazabilirsiniz.